Τίτλοι Σπουδών:

1.

Διδακτορικό Δίπλωμα στην Οικονομία Ζωικής Παραγωγής και Εφαρμοσμένη Στατιστική, Τμήμα Κτηνιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, 1986.

2.

Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Οικονομικών Επιστημών, Σχολή Ν.Ο.Ε., Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, 1982.

3.

Πτυχίο Οικονομικών Επιστημών, Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, Σχολή Ν.Ο.Ε., Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, 1976.

Μεταδιδακτορική Έρευνα:

15/3/1996 - 15/7/1996:

Post - doctoral Research in Applied Economics, Business School, University of Sunderland (U.K.).

Εκπαιδευτικά Σεμινάρια:

3/8/1986 - 19/8/1986:

"Computers (Operation)". Seminar organized by the B.B.C. Centre of Business Studies, Thessaloniki.

19/3/1986 - 16/4/1986:

"Επιχειρησιακή Έρευνα για Διοικητικά Στελέχη". Εκπαιδευτικό σεμινάριο που οργάνωσε η Ελληνική Εταιρεία Επιχειρησιακών Ερευνών, υπό την αιγίδα του Τμήματος Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής του Α.Π.Θ., Θεσσαλονίκη.

25/5/1998 - 29/5/1998:

«Statistical Principles in Livestock Production Experiments: Towards a Better Understanding and Application of Modern Methods». Seminar organized by the Mediterranean Agronomic Institute of Zaragoza, in cooperation with the International Centre for Advanced Mediterranean Agronomic Studies (CIHEAM) and the International Center for Agricultural Research in the Dry Areas (ICARDA), Zaragoza, Spain.

Πίσω στην κύρια σελίδα