ΝΕΑ

1. Κατά το χειμερινό εξάμηνο 2021-2022 ο Καθηγητής διδάσκει στα πλαίσια του Συμβατικού Μεταπτυχιακού Προγράμματος Θεολογικών Σπουδών του Πανεπιστημίου "Νεάπολις" Πάφου το  μάθημα «Δόγμα και Φιλοσοφία κατά την Ορθόδοξη Πατερική Παράδοση».

Ύλη για τις εξετάσεις: Γ. Δ. Μαρτζέλου, Δόγμα και Φιλοσοφία κατά την Ορθόδοξη Παράδοση. Α΄ Το οντολογικό πρόβλημα, Θεσσαλονίκη 2016 (Αναρτημένο στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του  Πανεπιστημίου "Νεάπολις").

2. Κατά το εαρινό εξάμηνο 2022 ο Καθηγητής θα διδάξει στα πλαίσια του Εξ Αποστάσεως Μεταπτυχιακού Προγράμματος Θεολογικών Σπουδών του Πανεπιστημίου "Νεάπολις" Πάφου το  μάθημα «Διαχριστιανικός και διαθρησκειακός διάλογος».

Ύλη για τις εξετάσεις: Γ. Δ. Μαρτζέλου, Ορθοδοξία και σύγχρονοι διάλογοι, Εκδ. Π. Πουρναρά, Θεσσαλονίκη, 2008, σ. 21-73, 193-268, 327-372, καθώς και ό,τι άλλο είναι αναρτημένο στην αντίστοιχαη διαδικτυακή πλατφόρμα του  Πανεπιστημίου "Νεάπολις" Πάφου.